Баг в системі Прозорро: можна довідатися про ціни конкурентів до початку торгів

В системі електронних державних закупівель Прозорро виявився баг, який надає будь-якому охочому учаснику з’ясувати ціни конкурентів до початку торгів. Яким чином цей баг працює? При підтвердженні документації і своєї цінової пропозиції, учасники торгів користуються електронним цифровим підписом в 70-80% випадків. Такий цифровий підпис можна перевірити на справжність.

Перевірка здійснюється на сайті Мін’юсту в спеціальному вікні, куди ви завантажуєте документ з підписом. При перевірці достовірності в цьому вікні є опція «Зберегти», при її натисканні пакет документів зберігається на ваш комп’ютер. Відкрити збережений документ можна стандартною програмою Блокнот, і там з’ясувати ціни конкурентів.

Генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний прокоментував ситуацію, що склалася: «Така проблема насправді є. І ми її взяли в роботу. Потрібно враховувати, що такий баг є тільки на відкритих європейських процедурах, коли є прекваліфікація. І він не дає можливості шахраювати. Ефект буде, тільки якщо учасників більше двох: тільки тоді є інтрига на аукціоні: де, чия ціна».

Варто відзначити, що таких торгів проходить близько 1%, від числа всіх тендерів, однак юристи вважають, що результати їх можна визнати недійсними, якщо учасники вирішать звернутися в суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *