Тендери Прозорро

В Україні закупівлі товарів, послуг і робіт компанії і установи з державним фінансуванням зобов’язані здійснювати в системі електронних торгів і на підставі Закону України «Про державні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року. Така публічна електронна інтернет система носить назву Prozorro. Прозорро працює через інтернет платформи і з їх допомогою реалізує процедуру закупівель.

Однією з таких платформ є офіційний сертифікований інтернет майданчик Прозорро «Держзакупівлі Онлайн». Щоб взяти участь в тендері в якості майбутнього постачальника, вам необхідно зареєструватися на «Держзакупівлі Онлайн», як «Учасник». Для розміщення закупівлі бюджетні підприємства реєструються в якості «Замовника».

Тендери Прозорро проходять в публічному форматі. Всі етапи процедури торгів можна побачити будь-якому охочому, хто зареєструється в системі електронних торгів. Після визначення переможця торгів, замовник підписує з ним договір, який в обов’язковому порядку розміщується в публічному доступі в Прозорро. Такий підхід дозволяє бачити всі процеси, що проходять при закупівлях, а це дає можливість контролюючим державні закупівлі органам і громадським активістам запобігти і виявити корупційні дії.

Сам процес аукціону проходить в чесній конкурентній боротьбі, тому можливість здобути перемогу в тендері залишається високою для будь-якого учасника, хто в змозі дати кращу ціну і умови роботи. Важливу роль в системі електронних торгів грає конфіденційність. До моменту, поки не буде оголошено переможця торгів, імена учасників ніде не фігурують. Це дозволяє створити додаткові гарантії рівноправності учасників при проведенні процедури закупівлі. А якщо учасник бачить, що умови зазначені в тендерній документації замовника штучно обмежують конкуренцію, то він може вимагати усунути таке порушення в період уточнень.

Тендери, що проходять в системі Прозорро, допомагають боротьбі з корупцією, а також істотно економлять державний бюджет. Для бізнес компаній, участь у держзакупівлях це можливість отримати додаткову статтю доходу. Адже новий формат проведення тендерів не вимагає багато часу і сил від учасників. Не потрібно їхати до замовника, немає сенсу тримати цілий тендерний відділ на підприємстві, досить однієї людини, не потрібно готувати величезні папки паперових документів, а для участі в аукціоні не потрібно залишати свого робочого кабінету.

Prozorro – це великий крок на шляху до правової держави, і великі можливості для сфери бізнесу.