Прозоро

prozoro1Офіційне введення у нас в країні нового стандарту проведення тендерів із закупівлі товарів і послуг державними організаціями та компаніями ProZorro дозволяє вирішити ряд нагальних проблем. «Прозоро» і електронні публічні торги є на сьогодні найбільш дієвим засобом боротьби з корупцією. Це підтверджується багаторічним досвідом використання такої системи в інших країнах, а про позитивні результати можна вже говорити і в рамках України. До того ж, «Прозоро» дозволяє відчутно економити бюджетні гроші. Як же це працює?

Для початку вашої компанії необхідно зареєструватися на офіційному електронному майданчику ProZorro – «Держзакупівлі онлайн», як замовник або постачальник. Замовник розміщує свої потреби в закупівлі та відкриває тендер, після чого усі бажаючі фірми постачальники можуть взяти участь в торгах. Самі торги проходять у декілька етапів:

  • уточнення всіх нюансів і додаткових вимог у замовника з приводу тендеру;
  • подача комерційної пропозиції в зазначений період;
  • торги, які представляють собою аукціон, що складається з трьох частин. У зазначений заздалегідь час компаніям учасникам озвучується мінімальна діюча ціна за лот, без озвучування компанії, яка її запропонувала. У вас є кілька хвилин, щоб назвати нижчу ціну, і ця процедура буде повторюватися тричі. Після чого замовник отримає мінімальну ціну;
  • кваліфікація переможця тендера. Тут компанія переможець повинна підтвердити можливість виконання заявлених на торгах умов і цін. Якщо вона не в змозі це зробити, то переможцем автоматично стає фірма, яка зайняла друге місце на торгах;
  • укладення договору з переможцем і закриття тендеру.

Участь в електронних торгах просто і наочно, і це чесний шанс виграти, якщо ви запропонували найбільш привабливу ціну. «Держзакупівлі онлайн» «Прозоро» відкривають нову можливість для заробітку тим фірмам, які навіть не розглядали державні закупівлі, як джерело доходу.