Застосування штучного інтелекту в Prozorro допомагає краще відстежувати сумнівні тендери

Боротьбі з корупцією в державних закупівлях Прозорро допомагає штучний інтелект. Нову систему вперше представили на фестивалі «ДОЗОРРО Фест – 2018». Головне її призначення – моніторинг та відстеження підозрілих закупівель і передача відповідних відомостей про них громадським організаціям, що входять до спільноти DOZORRO.

У Transparency International Ukraine наступним чином прокоментували появу нової системи: «Якщо раніше портал був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система буде оцінювати кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати найбільш сумнівні».

Остаточний висновок з приводу небезпеки тендера в зв’язку з наявністю в ньому корупційної складової буде робити вже людина. Однак наявність автоматизації процесу істотно підвищить ефективність. Технічний координатор порталу ДОЗОРРО Андрій Кучеренко так прокоментував впровадження нової системи моніторингу в Прозорро: «Завдяки такій взаємодії людини і машини, через 2-3 місяці ітерації система почне прогнозувати набагато точніше. Я впевнений, що вже до кінця цього року точність стане дуже високою».

Нову систему моніторингу закупівель впровадили в Прозорро в кінці липня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *